jul
9
tor
Vi kjører i gang med en ny gratis filmvisning på biblioteket for ungdom 🙂
De fleste i Påls bekjentskapskrets vet at han drømmer om å få jobbe med musikk. Men farfaren Rolle mener det ville være bedre om Pål skaffer seg et ordentlig arbeid. En dag dukker Prinsessen Eva opp som en virvelvind i sommernatten og fanger Påls oppmerksomhet. Det viser seg at også hun deler hans drøm, så det eneste som hindrer ham nå er hans egne tvangstanker. Känn Ingen Sorg er basert på historier og karakterer hentet fra Håkan Hellströms tekster og musikk.
aug
27
tor
Vi sparker i gang filmklubben igjen og kommer til å ha visninger annen hver uke framover
Første film ut er Perks of being a wallflower:

Charlie (Logan Lerman) er en femten år gammel outsider som sliter med både selvmordet til sin beste venn og sin egen mentale sykdom. Han har generelt hatt en vanskelig oppvekst og ser ingen tegn til at det skal bli noe særlig bedre på high school. Men når han begynner på skolen blir han tatt under vingene til to sisteårselever, de eksentriske og sympatiske stesøsknene Sam (Emma Watson) og Patrick (Ezra Miller). Patrick er homofil og blir mobbet på skolen, og Sam har også sine egne problemer fra fortiden som hun fremdeles strever med. De kjenner seg igjen i Charlie, innlemmer ham i sin lille sammensveisede vennegruppe som har hengt sammen siden barnehagen, og får ham til å innse at det faktisk foregår en verden utenom ham selv. Charlie opplever også sin første kjærlighet når han umiddelbart faller pladask for Sam.
sep
10
tor
Andre filmvisningen etter ferien! Vi viser Mannen som elsket Yngve på biblioteket og det er gratis som alltid 

Året er 1990. Et tidspunkt da verden valgte å slutte for å begynne på nytt. Mens Gorbatsjov reiser på triumfferd omkring i verden går Jarle i andre klasse på videregående skole i Stavanger. Jarle spiller i band, han har en vakker kjæreste, han går med Palestina-skjerf og har sterke meninger om det meste. Han er en av dem som ikke vil være som alle andre. Så begynner en ny gutt på skolen, en “streiting” som det ikke er noe spesielt med. Men noe må det være likevel. For hvem er den merkelige Yngve? Det blir et møte som skal forandre alt for Jarle. Og for mange andre også. Tore Renbergs nye roman er en bredt anlagt historie om fascinasjoner og forelskelse, om å prøve å bli et menneske, om å komme seg inn i verden, om å elske sin mor og helst ville slippe å snakke med sin far.
okt
20
tir

Jarle Klepp må bli voksen. Kan han det? Vil han det?
Jarle Klepp er den samme fyren vi møtte som forvirret tenåring i den firedoble Amanda-vinneren fra 2008, Mannen Som Elsket Yngve, også den regissert av Stian Kristiansen. Jeg Reiser Alene er basert på Tore Renberg-romanen Charlotte Isabel Hansen fra 2008.
Aldersgrense: 11 år
Sted: Biblioteket